W poszukiwaniu idealnego krzesła

News

Krzesła kawiarniane, biurowe, ogrodowe a może kuchenne? Na rynku meblarskim znajdziemy bogatą ofertę najróżniejszych krzeseł. Bez względu na przeznaczenie danego modelu, musi być on przede wszystkim wygodny i ergonomiczny. Sprawdź, jakie jeszcze cechy powinno posiadać idealne krzesło.

Stojąc przed wyborem krzesła najczęściej kierujemy się parametrami technicznymi oraz ceną. Jednak to nie wystarczy, aby kupić krzesło, które rzeczywiście będzie optymalnie odpowiadać naszym potrzebom. Obecnie w sklepach meblowych znajdziemy szeroką gamę modeli krzeseł przeznaczonych do zastosowań w konkretnych pomieszczeniach, np. krzesła do biura, kuchni czy jadalni. Oprócz dostosowania krzesła do danej przestrzeni warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania, komfort użytkowania i ergonomię. To od tych czynników zależy to, jaki wpływ będzie miało dane krzesło na nasze zdrowie. Bóle pleców, problemy z koncentracją to tylko niektóre z kłopotów związanych ze złym wyborem krzesła.

 

Krzesła kuchenne

Jak sama nazwa wskazuje krzesła z tej grupy idealnie pasują do kuchni. Tego typu meble powinny być przede wszystkim wygodne i ergonomiczne, czyli dostosowane do możliwości psychofizycznych człowieka. Dodatkowo muszą być łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ pomieszczenie, w którym mają być użytkowane często się brudzi od, np. tłuszczu, czy soków.

 

Krzesła kawiarniane

W przypadku krzeseł przeznaczone do kącików kawiarnianych i jadalni najważniejszą rolę odgrywa komfort użytkowania. Najlepiej sprawdzają się tutaj krzesła wykonane z miękkich materiałów, tj. siedziska i oparcia wypełnione pianką.

 

Krzesła biurowe

Jeżeli pracujemy osiem godzin dziennie siedząc przy biurku to wybór krzesła w bardzo duże znaczenie dla naszego kręgosłupa i zdrowia. Krzesło biurowe powinno być zatem wygodne oraz regulowane. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się krzesła obrotowe z wysokim, sięgającym ponad łopatki oparciem, podłokietnikami oraz uwypukleniem na wysokości części lędźwiowej kręgosłupa. Ponadto dobrej jakości krzesła biurowe mają zwykle wytrzymałą bazę oraz pięcioramienną podstawę z kółkami dopasowanymi do rodzaju powierzchni.

W przypadku, gdy kupujemy krzesło, na którym mamy zamiar siedzieć tylko okazjonalnie, po pracy, możemy pozwolić sobie na większą swobodę wyboru. Na rynku znajdziemy różne modele, od prostych, nieregulowanych krzeseł wykonanych z syntetyku lub drewna, po krzesła z niewielkimi siedziska posiadające podstawową regulację.

 

Krzesła ogrodowe

Wybierając krzesła do swojego ogrodu zwracajmy uwagę przede wszystkim na jakość ich wykonania i odporność na warunki zewnętrzne, np., wilgoć, nadmierna ekspozycja na słońce. Biorąc pod uwagę letnie wieczory spędzane przy ogrodowym grillu wygoda również ma duże znaczenie.