Krzesło jako atrybut kawiarni i restauracji

News

Jednymi z najważniejszych mebli w restauracjach i kawiarniach są krzesła. To one, a szczególnie ich oparcia najbardziej przyciągają wzrok gości, dlatego powinny być dobrane adekwatnie do stylu i charakteru lokalu. Dowiedz się, jakie krzesła najlepiej pasują do kawiarni i restauracji?

Dzisiaj restauratorzy i właściciele kawiarni bardzo przywiązują uwagę do stylowej aranżacji swoich lokali. Bardzo ważnym aspektem jest również to, żeby utrzymanie mebli w czystości nie sprawiało im problemów. Aby osiągnąć taki efekt warto postawić na odpowiednie krzesła, które zaproszą gości do stołu i pozwolą cieszyć się im komfortem podczas delektowania się ulubionym daniem czy filiżanką aromatycznej kawy.

 

Mebel skórzane i tapicerowane w roli głównej

Najpopularniejszymi obecnie krzesłami kupowanymi przez restauratorów i właścicieli kawiarni są  te skórzane lub tapicerowane eko-skórą, które świetnie imitują naturalną skórę. Na rynku meblowym dostępny jest szeroki wachlarz krzeseł restauracyjnych ze skórzanym obiciem. Dzięki temu można je dobrać właściwie do każdego wnętrza, świetnie sprawdzą się zarówno w tym klasycznym i stylowym, jak i nowoczesnym, modernistycznym, a nawet wyjątkowo awangardowym.

Warto pamiętać, że krzesła tapicerowane, przez wzgląd na ich częste użytkowanie, są podatne na uszkodzenia tapicerki. Warto zatem zwrócić uwagę na to, czy firma, która dostarcza krzesła do naszej restauracji, zapewnia ich serwis.

 

Kubełki i miseczki

Niezwykle interesującą propozycję krzeseł do restauracji czy kawiarni stanowią kolorowe krzesła w kształcie kubełków lub miseczek z regulowaną wysokością siedziska i oparciem wykonanym na przykład z wysokiej jakości poliwęglanu. Najczęściej są one osadzane na chromowanej metalowej nodze, która zakończona jest płaską podstawą. Krzesła te charakteryzują się stabilnością i doskonale wtapiają się zarówno w restauracyjny, jak i kawiarniany charakter lokalu. Stanowią bardzo eleganckie meble, które ożywią i nadadzą nowoczesny styl każdemu wnętrzu. Warto dodać, że są one nie tylko eleganckie i nowoczesne, ale również bardzo ergonomiczne i wygodne.

 

Krzesła drewniane

Krzesła wykonane z drewna (najczęściej sosnowego, dębowego, olchowego lub brzozowego) sprawdzają się w restauracjach i kawiarniach, których właściciele stawiają na funkcjonalność oraz łatwość czyszczenia i pielęgnacji mebli. Odpowiednio wyprofilowane oparcia drewnianych krzeseł dają dodatkowo komfort siedzenia. Takie krzesła idealnie pasują do klasycznego stylu wnętrz, nadają im również ciepła. Bardzo popularne są szczególnie w karczmach i pizzeriach.