Urządzamy nasze pierwsze mieszkanie

News

W dobie wszechobecnych mediów mamy dostęp do szerokiego wachlarzu inspiracji dotyczących aranżacji wnętrz. Do wyboru mamy między innymi chłodny styl nowoczesny, minimalistyczny czy ciepły styl skandynawski. Sprawdź, jak wsród tych najróżniejszych propozycji znaleźć najlepsze do urządzenia swojego pierwszego mieszkania?

Po pierwsze fakt, że aktualnie najmodnieszymi trendami aranżacji wnętrz sa te w stylu skandynawskim czy minimalistycznym nie oznacza wcale, że nasze mieszkanie powinniśmy zaaranżować według popularnych propozycji. Jeżeli zależy nam na nietypowym i oryginalnym efekcie warto pójść w zupełnie innym kierunku, który dzięki odpowiednio dobranym detalom sprawi, że będziemy czuć się w naszych czterech kątach komfortowo i wyjątkowo. Dla osób lubiących naturę i przyrodę odpowiedni będzie styl wnętrza, w którym drewno współgra  z kamieniem. Należy jednak przy tym zaznaczyć, że taka aranżacja wnętrza stanowi wyzwanie. Aby otrzymać spójny wystrój trzeba umiejętnie dobrać rodzaj mebli, fakturę i wzór materiałów oraz dodatki. W tym przypadku bardzo ważny jest również odpowiedni wybór takich z pozoru nieistotnych akcesoriów, jak elementów elektryki - łączniki i gniazdka. Konsekwencją nieprzemyślanego doboru oprawy gniazdek może być zepsucie efektu wizualnego naszego pierwszego mieszkania, o którym tak marzyliśmy. Tak więc materiał z jakich są wykonane powinien pasować do pozostałych elementów aranżacji. Idealnie sprawdzą się tutaj na przykład ramki z drewna czy łupka naturalnego, które wyglądem nawiązują do natury.

A co w sytuacji, kiedy nie jesteśmy amatorami wnętrz drewnianych ani stylu rustykalnego i chcielibyśmy mieszkać w bardziej nowoczesnym i niespotykanym mieszkaniu? Ciekawą propozycją będzie tutaj kolorowy styl popart. Stanowi to idealną propozycję dla miłośników współczesności i popkultury. Oprócz tego jest to doskonały styl do energetycznych i często  zmieniających sie wnętrz młodzieżowych, bowiem tego typu aranżacje nasycone są kolorami oraz dużą ilością detali. Interesującymi dodatkami do takich wnętrz może być np. dużych wymiarów plakat z motywem komiksu na ścianie, czy sofa w neonowym kolorze. Dodatkowo ta wyjątkowa intensywność kolorów, oryginalny design oraz nowoczesne rozwiązania z pewnością zachwycą także gości oraz będą alternatywą dla wszechobecnego stylu skandynawskiego. Pierwsze urządzanie włanego mieszkania to zawsze wyzwanie, ale warto stawiać na odważne inspiracje, ponieważ odpowiedni dobór detali spowoduje, że będziemy dumni z samodzielnie zaaranżowanej przestrzeni mieszkalnej.