Wybieramy rozkładaną sofę

News

Posiadając niewielkie mieszkanie lub liczną rodzinę, która często cię odwiedza, wiesz jak bardzo ważna jest funkcjonalna aranżacja poszczególnych pomieszczeń. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z salonem, dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup rozkładanej sofy. Oto kilka porad czym kierować się przy zakupie sofy.

Zastosowanie rozkładanej sofy to praktyczne rozwiązanie, które służy wielu mieszkaniom. Jest to idealny mebel do salonu, który na porę nocy zamienia się w sypialnię lub do pokoju nastolatka, który pragnie zaoszczędzić trochę miejsca. To właśnie z uwagi na ich wyjątkową funkcjonalność, kanapy rozkładane cieszą się nieustannym zainteresowaniem. Jeżeli poszukujesz sofy, która może również służyć za łóżko, przeczytaj koniecznie nasz poradnik i dowiedz się jak mądrze dokonać zakupu.

 

Najważniejszy jest komfort

Zapewne większość z nas słysząc o rozkładanej sofie ma przed oczami mało estetyczne proste kanapy, królujące w latach 80 i 90. Dzisiejsze sofy w niczym nie przypominają tych starszych odpowiedników. Poza nowoczesnym designem są one również wyjątkowo wygodne i komfortowe. Producenci prześcigają się w kolejnych udogodnieniach i oferują materace o rozmaitych grubościach – wiele z mebli posiada materace dochodzące do grubości 15 cm. Wystarczy zajrzeć na ofertę sklepów internetowych, żeby przekonać się o rozmaitości i bogactwie dostępnych kanap. Przed przejrzeniem oferty zapamiętaj kilka podstawowych rad, wskazujących na co zwrócić uwagę.

 

Wielofunkcyjność

Kanapy rozkładane zostały stworzone z myślą o małych mieszkaniach. Zanim jednak ostatecznie zdecydujemy się na zakup warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie czy sofa będzie rozkładana każdego dnia, czy tylko okazjonalnie. W pierwszym przypadku warto zadbać o odpowiednią ilość miejsca oraz o system rozkładania kanapy i materacy. Dzisiaj stawia się na szybkość i prostotę, dlatego unika się skomplikowanych mechanizmów, ułatwiając rozłożenie mebla. Ponadto jeśli kanapa ma służyć codziennie za łóżko, ważny jest wybór odpowiednio grubego materaca. Chodzi przede wszystkim o to, aby zapewnić użytkownikowi wygodny odpoczynek.

 

Oszczędność przestrzeni

Użycie rozkładanej sofy pozwala na wygospodarowanie większej ilości miejsca, nie tylko poprzez możliwość złożenia. Większość takich kanap powinna być wyposażona w dodatkowy pojemnik, w którym np. można przetrzymywać pościel. W ten sposób zyskujesz przestrzeń w szafie. Jeśli sofa nie jest użytkowana jako łóżko, schowek można wykorzystywać dowolnie, wedle uznania.