Rozkładana sofa czy materac

News

Każdy wie, że dobry sen jest podstawą udanej egzystencji. Wybór odpowiedniego łóżka jest nie lada wyzwaniem, tym bardziej, że producenci kuszą nasz coraz to nowymi rozwiązaniami. Zanim więc zdecydujesz się na zakup swojego przyszłego posłania, oto kilka rad, które pozwolą ci wybrać najwygodniejszą z opcji.

Rano po przebudzeniu chcemy czuć się wypoczęci i zrelaksowani, dlatego nikt z nas nie lubi uciążliwego bólu w karku czy zesztywnienia mięśni zaraz po dobrym śnie. Powód jest najczęściej ten sam – źle dobrane posłanie. Tanie łóżka, zużyte meble oraz zapadające się materace mogą poważnie uszkodzić nasze ciało, dlatego warto zainwestować w odpowiednio dobrany mebel.

 

Na zdrowy sen

Każdy z nas chociaż raz doświadczył bólu stawów, mięśni i kości po wyjątkowo złej drzemce. Po takim przebudzeniu czujemy się niewyspani i zmęczeni. Nieodpowiednie łóżko może więc przyczynić się do zwiększenia stresu i zmniejszyć naszą wydajność w pracy. Wydaje się więc, że najlepszym meblem do spania będzie duży i wygodny materac. Te, produkowane dzisiaj to głównie materace kieszeniowe, siedmiostrefowe. Oznacza to, że meble te posiadają absolutnie fundamentalną zaletę, mianowicie podział na siedem stref (siedem różnych grubości sprężyn) wpływający na zróżnicowane oddziaływanie na każdą partię ciała. Pozwala to, na zatopienia się w elastycznym materacu, zapobiegając tym samym nadwyrężaniu mięśni. Współczesne materace i zastosowana w nich nowoczesna technologia sprawią więc, że każdego dnia będziesz budził się wypoczęty i wyspany. 

 

Materac vs sofa

W sytuacji, gdy posiadamy małe mieszkanie sprawa nieco się komplikuje, ponieważ materac może zabierać zbyt dużo miejsca. Wtedy najwygodniejszym wyjściem jest zainwestowanie w rozkładaną sofę. Lepiej zapomnieć o wersalkach i tapczanach, ponieważ ich konstrukcja nie zapewnia wygodnego i zdrowego snu. Kanapa, która się rozkłada w dużym stopniu przypomina materac, ze względu na podobną powierzchnię spania. Ponadto sofy takie po rozłożeniu, posiadają równą powierzchnię, tak że tylko na łączeniu siedziska i oparcia pojawia się niewielka, wręcz niewyczuwalna szczelina. Dodatkowo meble te posiadają wkład ze sprężyn bonelowych, identycznych jak w materacach sypialnych oraz twardą piankę T25, T35 lub wysoko elastyczną piankę HR. Tak więc jeśli posiadasz zbyt małą przestrzeń mieszkalną lub chcesz funkcjonalnie urządzić pokój dziecięcy, możesz z powodzeniem zainwestować w rozkładaną sofę, która sprawdzi się równie dobrze, co materac.