Kino domowe

News

Jeśli jesteś miłośnikiem kina, ale wyjątkowo drażni cię atmosfera multipleksów z zapachem rozpuszczonego sera i gadającymi ludźmi, powinieneś zdecydować się na prywatne projekcje odbywające się w kinie domowym. Okazuje się, że urządzenie takiego prywatnego kącika telewizyjnego nie jest wcale trudne. Oto kilka rad, które pomogą ci w pełni cieszyć się magią kina w domowym zaciszu.

Tak naprawdę, przy odpowiednich środkach i nakładzie energii, w każdym pomieszczeniu da się urządzić miejsce na filmowe projekcje. Nawet salon otwierający się na kuchnię może sprzyjać aranżacji domowego kina. Kluczem jest zmyślne planowanie. Zanim więc rozsiądziesz się przed czarnym ekranem z popcornem, warto przemyśleć gdzie będzie najlepsze i najpraktyczniejsze miejsce na telewizor i kanapy.

 

Filmowa sceneria

W trudnych przestrzeniach, które spełniają więcej funkcji, należy wykazać się sprytem, który pomoże nam urządzić wymarzony kącik telewizyjny. Wówczas często miejsce organizuje się tak, aby można było je łatwo zmieniać i transformować, prawie jak sceniczną dekorację. Może okazać się, że w ciągu dnia będziemy potrzebować troszkę więcej przestrzeni i światła oraz dobrego dostępu do innych niż telewizor urządzeń, znajdujących się w pokoju. Wtedy można zastosować wąski pas ścianki działowej, umieszczony za ekranem telewizora oraz szarą płaszczyznę dekoracyjnych i podświetlanych płycin, umieszczonych za plecami osoby siedzącej na kanapie. Gdy przyjdzie czas na projekcję, zmienia się cała scenografia pokoju. Zza ekranu telewizora wysuwają się skrzydła, których kolor harmonizuje z resztę wnętrza. Mogą być ozdobione plakatami z ulubionych filmów lub z gwiazdami kina. Takie wysuwane skrzydła pozwolą oddzielić salę kinową od kuchni lub innego pomieszczenia. Można również zainwestować w mały projektor i wyświetlać filmy na ścianie salonu lub innego pomieszczenia, o ile jest biała i wystarczająco duża.

 

Zalety kina domowego

Urządzenie domowej sali projekcyjnej jest świetnym i łatwym do wykonania pomysłem. Pozwoli ci to na miłe spędzenie czasu z rodziną, przy ulubionych filmach. Koniec stania w kolejkach i przerywania seansu przez osoby trzecie. Dodatkowo możesz urządzić romantyczną projekcję dla drugiej połowy, z winem i kolacją, co nie byłoby możliwe w multipleksie. Taka intymna i prywatna przestrzeń pozwala cieszyć się w pełni projekcją filmową i nie wymaga oglądania szeregu reklam na początku każdego seansu. Specjalne nagłośnienie, duży ekran i zaciemnienie pozwolą ci poczuć się jak w prawdziwej sali kinowej.