Telearanżacje

News

W naszym domu strefę relaksu wyznaczają panele ścienne i meble na sprzęt TV i AV. Pozwalają one przede wszystkim na efektywne i maksymalne wykorzystanie przestrzeni niewielkiego salonu. Oto kilka porad jak zaprojektować wygląd pokoju dziennego, podporządkowanego kącikowi telewizyjnemu.

Nasza domowa sala kinowa to oczywiście coś więcej niż ekran telewizora. Liczy się przede wszystkim atmosfera i gustowny wystrój, na który składa się cała reszta wyposażenia w postaci stolika, szafki, lamp oraz kanap z fotelami. Równie ważne jest to jak zawiesimy telewizor w pokoju.

 

Dostępne gadżety

Wszyscy fani kina science-fiction oraz miłośnicy futurystycznego designu, powinni nabyć stoli okrągły na TV i sprzęt AV (na przykład model „Vision”). Wyposażony w bazę, wykonaną z chromowanej stali, lakierowaną na wysoki połysk ramę, nada twojemu wnętrzu powiewu nowoczesności. Równie dobrze sprawdza się skandynawskie wzornictwo i klasyczne połączenie czerni z bielą. Wtedy wystarczy nabyć efektowną lampę jako stylowy dodatek(np. „Bucket”). Okazuje się bowiem, że w domowych salach kinowych – jak również w tych publicznych – najlepiej postawić na prostotę i nie przesadzać z dodatkami, Najlepiej ograniczyć się do niezbędnych mebli o prostym i eleganckim designie. Tak naprawdę jednak to, jakie meble wykorzystamy zależy od tego, jaki finalny efekt chcemy osiągnąć. Nie wszyscy muszą być fanami ascetycznego minimalizmu.

 

Wieszamy odbiornik

Kiedy już zdecydujemy się na konkretne meble, gadżety i sam telewizor, ważne jest zawieszenia ekranu. Jeśli zdecydujesz się na powieszenia telewizora bezpośrednio na ścianie, dobrze wybrać system mocowania, umożliwiający regulację kąta nachylenia ekranu. Niestety istnieje pewna wada – ograniczona ilość możliwości schowania kabli, tak, by nie zwisały po ścianie. Oczywiście można je przeprowadzić przez wmurowany w ścianie peszel o średnicy minimum 6 centymetrów, ponieważ musi przejść przez niego nie tylko kabel, ale również wtyczka. Warto wiedzieć, że płaskie ekrany telewizora montuje się, używając do tego uchwytu naściennego lub sufitowego. Jeśli chodzi o rodzaje takich uchwytów możne wyróżnić stałe, czyli bez regulacji; uchylne, takie z regulacją w płaszczyźnie pionowej oraz uchwyty do telewizora obrotowe, które posiadają regulację w dwóch płaszczyznach. Pamiętaj o tym, że waga i rozstaw śrub montażowych (VESA) telewizora powinny odpowiadać modelowi wieszaka, jednak wszystkie potrzebne Informacje, zawiera specyfikacja techniczna samego odbiornika.